İç Giyim Firmaları

Türkiye'de geniş bir iç giyim sektörü var ve buna bağlı olarak çok sayıda iç giyim firmaları, yüksek miktarlarda üretim yapıyor. Bu ürünler iç giyim firmaları tarafından, ülke içinde satıldığı gibi ülke dışına da ihraç ediliyor, ihracat miktarları yıldan yıla artıyor. Türkiye'ye döviz geliyor; ekonomi güçleniyor. Bütün bunlar çok güzel gelişmeler. Ama eksiklikler var. Bazı adımlar daha atılırsa aynı miktarlarda ihracatla çok daha fazla girdi sağlanabilir. Şimdiki durumda iç giyim firmaları yaptıkları çalışmalar genel olarak fason üretim bazında. Yani üretici firmalarımız yurt dışında üretici firmalara mal satıyorlar, o firmalarda ürünlerin üzerine markalarını koyarak çok daha yüksek fiyatlarla tekrar satıyorlar. Bazı hallerde de iç giyim firmaları uluslar arası mağaza zincirlerine üretim yapıyorlar. Bu durumda ürün, mağazanın markasını taşıyor. Bütün bunlar gösteriyor ki iç giyim firmaları, bu durum üzerine yapmaları gereken şey marka oluşturmaya çalışmaktır. Nedir markalaşmak; nasıl bir süreç gerektirir?

İç Çamaşırı Firmaları

Bir üretici firmanın tüketicisi tarafından tanım, algılanan bir marka oluşturabilmesi için iyi planlanan ve yeterli uzunluklarda bir döneme yayılan, sabırlı ve ısrarlı bir çalışma gerekir. Bu çalışmada esas olan bir imaj yaratmaktır. Ama bunu yaparken bir taraftan üretim ve pazarlama ile ilgili paralel çalışmaların da uyumlu bir şekilde geliştirilmesi gerekir. İmaj her zaman iyi değildir. Kötü imaj da olabilir, yani tüketicinin gözünde iyi olmayan veya ikinci, üçüncü tercih olarak algılanan markalar da vardır. İyi imaj için hammadde alımından ambalaj aşamasına kadar malzeme ve isçilik standardı oluşturmak, daha sonraki aşamalarda tüketiciye ulaşım, sunum ve tüketici memnuniyetinin teyidine kadar süren bir dizi standart oluşturmak ve bunları sürekli geliştirmek gerekir. Markalaşma ve imaj çalışmalarında birçok unsur iç içedir. Sunulan ürünün kalite fiyat bulunabilirlik dengesini çok sayıda faktör belirlemektedir. Tabii, bunlar tüketiciyi çok fazla ilgilendirmez. Tüketici iç giyim firmalarının ürünlerine bakar, fiyatlarına bakar. O ürünün kendisine uygun olup olmadığına karar verir; satın alır veya bırakır. Bu noktada marka çok önemlidir. Ama marka en iyi kalite demek değildir. Aynı ürünün değişik kalitede olanları vardır, fiyatları da farklıdır. Sunulan ürünün kalite fiyat bulunabilirlik dengesini çok sayıda faktör belirlemektedir. Tabii, bunlar tüketiciyi çok fazla ilgilendirmez.

İç Çamaşır Firmaları

Tüketici ürüne bakar, fiyata bakar. O ürünün kendisine uygun olup olmadığına karar verir; satın alır veya bırakır. Bu noktada marka çok önemlidir. Ama marka en iyi kalite demek değildir. Aynı ürünün değişik kalitede olanları vardır, fiyatları da farklıdır. Tüketici davranışında da çok farklı etkenler olabilir. Ama kesin olan sudur ki; marka, tüketiciyi etkileyen bir şeydir. Üretim ve pazarlama aşamaları hazırlıkları tamamlanırken, ürünün piyasaya ulaşmasıyla birlikte asıl tanıtım çalışmalarının da devreye girmesi gerekir. İç giyim firmaları ürün ne kadar iyi, fiyatı da ne kadar uygun olursa olsun, etkin bir tanıtımı yapılmadıktan sonra başarılı sonuçlar almak mümkün olmaz, imaj yaratmada esas, tanıtımdır, yani reklam. Reklam, tüketiciye ulaşmanın en kısa, en etkin yoludur. Aslında, iç giyim firmaları açısından reklamın iki hedefi vardır: satıcı ve tüketici. Çünkü malı tüketiciye ulaştıracak olan satıcıdır. Önce satıcının ürünü tanıması gerekir, ürünü beğenmesi gerekir, satabileceğine inanması gerekir. Marka tüketici için olduğu kadar, belki de daha fazla, satıcı için de önemlidir; imaj tüketiciyi olduğu kadar, belki de daha fazla, satıcıyı etkiler. Sitemizde iç giyim sektöründe faaliyet gösteren üretici iç giyim firmaları listesine iç giyim markaları linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz. İlerleyen yazılarımızda tekstil sektörünün bir parçası olan iç giyim firmaları üzerine yaptığımız sektör araştırma analizlerini sizler ile paylaşacağız. Türkiye'nin iç giyim sektöründeki lider firmaları arasında yer alan icgiyim.com adresi olarak bizleri takip etmeye devam edin.

İç Giyim Firmaları

Fantazi İç GiyimFantazi İç Giyim
Fantazi iç giyim denince akla gelen ilk şeyler farklılık, şıklık ve seksilik. Fantazi iç giyim modelleri üzerine bir genelleme yapacak olursak herhalde bu söylediklerimiz pekte yanlış olmaz.

SütyenSütyen
Günümüzde kullanılan iç giyim çeşitleri arasında sütyen kuşkusuz önemli bir yer teşkil etmektedir. Sütyen modelleri arasında birbirinden farklı özelliklerde sütyen çeşitleri ve modelleri yer almaktadır. Bu yazımızda sütyen modelleri ve sütyen tarihçesi üzerine yıllardan bu yana gelişen sütyen hakkında bilgiler bulacaksınız.

İç Giyim Markalarıİç Giyim Markaları
İç giyim sektöründe oluşmuş, hatta dünya çapında yayılmış iç giyim markaları var. Bu firmalar, ürünlerinin kaliteleri ve bulunabilirliklerinin yanı sıra, çok büyük çabalarla bugünkü konumlarına gelmişler. Onların marka oldukları dönemde bugünkü iletişim teknolojisi ve tanıtım olanakları yoktu. İnternet yoktu; ne bir sektör dergileri ne de fuarları vardı. Yurt dışı fuarlarına katılmak da gündemde olan bir şey değildi.

Kapıda Ödeme İç GiyimKapıda Ödeme İç Giyim
Kapıda ödeme iç giyim modelleri ve birbirinden farklı iç çamaşırı modellerimiz için internetin güvenli alışveriş seçeneklerinden biri olan kapıda ödeme imkanları ile tüm iç giyim çeşitlerine zahmetsizce sahip olabilirsiniz. Kapıda ödeme iç giyim ve iç çamaşırı modelleri için yapmanız gereken...

Kırmızı İç GiyimKırmızı İç Giyim
İç giyim tercihlerinde kırmızı rengi tercih ediyorsanız, icgiyim.com adresinde yer alan kırmızı iç giyim modelleri arasında karar vermekte zorlanacağınıza emin olabilirsiniz. iç giyim sitemizde dünyaca ünlü iç giyim modellerinin, kırmızı iç giyim tasrımlarına bayılacaksınız...

İç Giyim Tasarımlarıİç Giyim Tasarımları
Romantik mi? Seksi mi? Kesinlikle ikiside olmalı diyorsanız... Ayrıca zamansız olduğu da bir gerçek. Dümenin başında kim olursa olsun, bu modaevi özgür ruhlu feminenliğine sadık kalmaya devam ediyor. İç giyim tasarımcıları iz bırakıyor. 1952 yılında markayı kuran Gaby Aghion'dan yeni kreatif direktör Clare Waıght Keller'a, markanın liderleri her sezon victoria ve çabasız görünüm sunmaktan vazgeçmiyorlar, işte, daha sonra birer moda ilahına dönüşen markanın üç öğrencisi.

İç giyim modellerimiz arasında iç giyim, kadın iç giyim, erkek iç giyim, çocuk iç giyim, fantezi iç giyim, seksi iç giyim ve erotik iç giyim çeşitleri bulabilirsiniz.